Skip to main content

Zaufaj doświadczonemu
producentowi palet

Zapraszamy do kontaktu!

Co warto wiedzieć o paletach? Europalety, palety DHP i nie tylko

Palety to elementy codziennego życia w przemyśle i handlu. Używane są powszechnie przez firmy i przewoźników. Są to platformy, na których umieszcza się produkty, ładunki i towary (np. materiały budowlane, żywność czy artykuły higieniczne). Dzięki nim transport i magazynowanie stają się bardziej efektywne i bezpieczne. Załadunek i rozładunek również są o wiele wygodniejsze i trwają krócej. Istnieje wiele rodzajów palet – typ palety dobiera się w zależności od ładunku do przewiezienia. Na danej palecie można umieścić towar o konkretnej masie i gabarytach (trzeba wziąć pod uwagę m.in. takie aspekty, jak waga ładunku, dostosowanie towaru do wymiarów palety itd.). Robiąc to właściwie, mamy pewność, że każda z wysłanych przesyłek paletowych dojedzie na miejsce w nienagannym stanie.

Oznaczenia palety przemysłowej

Z jakimi rodzajami palet można się spotkać?

  • Palety euro są najbardziej popularnym rodzajem palet w Europie. Mają wymiary 1200 mm × 800 mm i są zgodne z normami europejskimi EN 13698-1. Są wykonane z drewna iglastego, często sosnowego, a ich nośność wynosi 1500 kg. Paleta euro jest łatwa do transportu i magazynowania dzięki swojemu standardowemu rozmiarowi. Ponadto, konstrukcja europalet umożliwia ich łatwe ustawianie na regałach i magazynowanie na wózkach widłowych.
  • Palety przemysłowe są przeznaczone do transportu ciężkich ładunków, takich jak stal, beton czy elementy maszyn. Są one wyjątkowo odporne i wytrzymałe, co umożliwia przenoszenie ciężkich i dużej objętości ładunków. Zwykle wykonuje się je z drewna twardego, takiego jak dąb, buk albo jesion, lub z tworzyw sztucznych, takich jak HDPE lub PP.
  • Palety DHP są mniejsze niż palety euro i przemysłowe. Mają wymiary 600 mm × 800 mm, ich nośność wynosi około 500 kg. Często są wykorzystywane do prezentacji produktów, np. w sklepach. Są one łatwe do przenoszenia i ustawiania w pomieszczeniach o ograniczonej przestrzeni, co pozwala na efektywne wykorzystanie powierzchni sklepowej lub magazynowej. Zwykle wykonane są z drewna sosnowego.

Oprócz tego istnieją również inne rodzaje palet, takie jak palety jednorazowe, które są przeznaczone do jednorazowego użytku i zwykle wykonane są z tańszych materiałów. Może być to nawet papier czy tektura. Palety higieniczne są przeznaczone do branży spożywczej i farmaceutycznej i zwykle wykonane są z tworzyw sztucznych, które łatwo jest dezynfekować. Palety aluminiowe i metalowe są bardzo trwałe i wytrzymałe, ale zwykle kosztują więcej niż palety drewniane.

Jako nieliczni posiadamy certyfikaty takie jak:
EPAL / EUR UIC / IPPC

Transport palet – gwarancja terminowej dostawy

Z pomocą profesjonalnych palet można bezpiecznie magazynować oraz przewozić towary, nawet na największe odległości. Dlatego zawsze warto zaopatrzyć się w tego typu opakowania, zwłaszcza w branży TSL. Przy zamówieniach pojawia się jednak problem dowiezienia ich na miejsce. Transport palet nie musi być skomplikowany i długi – wystarczy skorzystać z usług profesjonalnego dostawcy.

W naszej firmie przykładamy szczególną uwagę do terminowości. Nie podajemy nierealnego terminu tylko po to, aby zdobyć klienta. Oferta M.P.M. opiera się na czymś zupełnie innym. Gwarantujemy dostarczenie zamówionych palet w ciągu 24 godzin, niezależnie od docelowej lokalizacji. Licznik rusza wraz z przyjęciem przez nas zamówienia. Opole jest dobrze skomunikowane z całą Polską, dzięki czemu docieramy nawet do najdalszych zakątków kraju maksymalnie w ciągu doby. Jeśli jednak palety powinny pojawić się w innym, późniejszym terminie – również nie mamy z tym żadnego problemu. W pełni dostosowujemy się do potrzeb klientów.

Transport palet odbywa się przy pomocy nowoczesnej floty pojazdów. Dzięki niej możemy zapewnić całkowite bezpieczeństwo wiezionego ładunku. Oznacza to, że zamówione palety dotrą na miejsce w nienaruszonym stanie. Dotyczy to zarówno braku uszkodzeń mechanicznych, jak i zawilgocenia czy innych czynników negatywnie wpływających na strukturę naszych produktów.

Zainteresowanych transportem palet zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Z przyjemnością udzielimy więcej informacji na temat usługi oraz wycenimy zlecenie.

Oferta

Znajdź idealne
rozwiązanie dla siebie