Skip to main content

Zaufaj doświadczonemu
producentowi palet

Zapraszamy do kontaktu!

Przesyłki paletowe niestandardowe – czym jest paleta niestandardowa do transportu i magazynowania towarów?

Paleta niestandardowa to paleta, która została wykonana specjalnie dla klienta. Takie palety są często nieco droższe niż palety standardowe, ale mogą być również lepiej dostosowane do konkretnych potrzeb. Na przykład, jeśli firma transportuje ciężkie przedmioty i potrzebuje dodatkowego wsparcia, to drewniana paleta wykonana na zamówienie może być dla niej najlepszym rozwiązaniem, ponieważ będzie miała dodatkową wytrzymałość i trwałość.

Palety standardowe i niestandardowe

Palety standardowe i niestandardowe – wysyłka i magazynowanie towarów nigdy nie były tak proste

Transportujemy coraz więcej towarów na całym świecie, a jesteśmy ograniczeni konkretnymi metodami wysyłki. Może to powodować problemy zarówno dla firm, jak i konsumentów. Chcemy, aby wszystko było tak proste, jak to tylko możliwe, ale czasami po prostu nie jest. Staramy się wyjść naprzeciw potrzebom różnych branż, ale też klientów indywidualnych. Standardowa paleta jest zazwyczaj najlepszą opcją do wysyłki towarów na całym świecie, jednak są sytuacje, kiedy firma potrzebuje czegoś bardziej specyficznego. Może to być spowodowane ograniczeniami wagowymi lub ograniczeniami rozmiaru, które mogą nie pozwolić nam na użycie standardowej palety. Gdy tak się stanie, można zgłosić się do nas, a my wyprodukujemy palety niestandardowe, które spełnią konkretne wymogi. Palety niestandardowe wykonujemy na zamówienie klienta. Oznacza to, że wyprodukujemy tylko tyle, ile potrzebuje klient i nie zmarnujemy żadnych materiałów na wyprodukowanie większej liczby palet. Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy przyjaźni dla środowiska i zmniejszamy ilość odpadów, gdzie tylko jest to możliwe.

Jako nieliczni posiadamy certyfikaty takie jak:
EPAL / EUR UIC / IPPC

Wysyłka palet niestandardowych, przesyłki paletowe – o czym trzeba pamiętać przy wysyłce palety niestandardowej?

Podczas wysyłki towarów na palecie niestandardowej jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać. Pierwszą z nich jest to, że należy upewnić się, że paleta jest wystarczająco mocna, aby wytrzymać ciężar wszystkiego, co na niej umieścimy, a także wszelkie możliwe uszkodzenia podczas transportu. Można to osiągnąć poprzez użycie palety o dużej nośności. Drugą rzeczą, o której należy pamiętać przy wysyłce palet niestandardowych, jest upewnienie się, że firma wysyłkowa zna wymiary palet, a także ich nośność. Jeśli nie są w stanie obsłużyć palet o niestandardowych wymiarach, wówczas najlepiej będzie użyć palet o standardowych wymiarach. Kolejna ważna rzecz to wiedza o tym, jak zapakować paletę niestandardową. Aby wysłać paletę niestandardową w bezpieczny sposób, należy pamiętać o odpowiednim zafoliowaniu całej powierzchni palety z towarem folią stretch, zabezpieczeniu jej mocnymi taśmami transportowymi oraz o użyciu kartonowych narożników na rogi całej paczki. Co więcej, należy zapoznać się z zaleceniami przewoźnika, aby wysyłka palety niestandardowej odbyła się bezpiecznie. Konstrukcja palety ma bardzo duże znaczenie przy wysyłaniu towarów.

Wysyłka palet niestandardowych

Palety niestandardowe – wymiary palety niestandardowej

Standardowe wymiary palet to: 1200 × 800 mm, 1200 × 1000 mm i 800 × 600 mm. Palety niestandardowe mogą różnić się wymiarami od standardowych w zależności od wymagań poszczególnych klientów. Produkcja palet o niestandardowych wymiarach zaczyna się od ustaleń z klientem w celu określenia dokładnego rozmiaru palet, które mają być wyprodukowane. Po tych rozmowach przygotowujemy kosztorys wyprodukowania palety niestandardowej według zaleceń klienta. Cykl produkcyjny składa się z:

  • rysowania planów, określania dokładnych wymiarów i obliczania obciążenia wagowego;
  • cięcia, spawania i malowania;
  • montażu elementów w sposób umożliwiający wykorzystanie ich jako palety.

Nasza firma bardzo dba o obsługę klienta. Zależy nam na tym, abyś był zadowolony zarówno z produktu, jak i z całego procesu zamówienia. Gwarantujemy szybką realizację oraz sprawny transport palet niestandardowych do wyznaczonego miejsca. Nie płacisz pośrednikom, gdyż mamy własną flotę transportową, co zmniejsza koszty wysyłki.

Oferta

Znajdź idealne
rozwiązanie dla siebie

Ile kosztuje paleta niestandardowa?

U nas nie ma żadnych ukrytych kosztów – wiesz dokładnie, za co płacisz i ile płacisz. Cena palety niestandardowej jest zależna od kilku czynników, m.in. od wielkości, nośności, wagi oraz użytych materiałów. Ponadto, o ostatecznej cenie decyduje wielkość zamówienia, czyli konkretna liczba palet niestandardowych, które klient chce zakupić.