Skip to main content

Zaufaj doświadczonemu
producentowi palet

Zapraszamy do kontaktu!

Czym jest paleta przemysłowa?

Palety przemysłowe to podstawy z twardego drewna wykorzystywane w magazynach i fabrykach. Palety te są zaprojektowane tak, aby utrzymać dość ciężkie ładunki i równomiernie rozłożyć ciężar. Są one również używane do celów wysyłkowych, czasem do magazynowania produktów.

Palety przemysłowe często określane są jako palety jednorazowe. Palety przemysłowe znajdują zastosowanie w wielu branżach, w tym w spożywczej. Są też częstym wyborem firm przeprowadzkowych przy transporcie dużych elementów meblowych.

Rodzaje palet przemysłowych

Rodzaje palet przemysłowych

Dostępne są trzy rodzaje palet przemysłowych o wymiarach 120 cm × 80 cm. Można podzielić je ze względu na nośność:

  • palety przemysłowe, które wytrzymują ciężar do 400 kg;
  • palety przemysłowe, które mogą pomieścić do 800 kg;
  • palety europodobne, które mają nośność aż do 1500 kg.

Jako nieliczni posiadamy certyfikaty takie jak:
EPAL / EUR UIC / IPPC

Palety przemysłowe a palety EPAL, palety euro

Palety przemysłowe nie podlegają żadnym ujednoliceniom ani narzuconym normom, a ta elastyczność pozwala na stosowanie desek i bloków o różnych wymiarach.

Różnorodność wymiarów i nośności wśród palet przemysłowych sprawia, że łatwo jest wybrać typ, który najlepiej odpowiada danym potrzebom.

Paleta EPAL jest paletą standaryzowaną, co oznacza, że jej wymiary są jednolite i określone przez normę europejską. Z góry ustalone wymiary palet ułatwiają firmom transport ich towarów po Europie, ponieważ mogą one być przewożone na każdej ciężarówce lub pociągu bez konieczności martwienia się o kwestie kompatybilności.

Oznaczenia palety przemysłowej

Palety przemysłowe, w porównaniu z licencjonowanymi paletami EPAL lub UIC, nie są zobowiązane do posiadania oznaczeń. Na paletach przemysłowych możemy spotkać wypalony symbol kłosa, czyli oznaczenie IPPC – pozwalające na transport międzynarodowy. Logo IPPC jest znormalizowanym systemem oznaczeń stosowanym do identyfikacji palet, które dają możliwość transportu międzynarodowego. Wskazuje ono, że paleta została wyprodukowana zgodnie z zasadami i przepisami Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej (ISO).

Oznaczenia palety przemysłowej
Kiedy stosować palety przemysłowe? Palety drewniane przemysłowe

Kiedy stosować palety przemysłowe? Palety drewniane przemysłowe

Palety przemysłowe to tania opcja, która może się przydać w konkretnych sytuacjach. Służą do transportu towarów, które nie wymagają wysokiego poziomu ochrony zapewnianego przez palety zgodne z EPAL lub UIC. Palety przemysłowe są zazwyczaj wykonane z drewna i mogą być poddane recyklingowi po osiągnięciu końca okresu użytkowania.

W przeciwieństwie do certyfikowanych europalet, nośność i wytrzymałość konstrukcyjna palety przemysłowej nie są dokładnie znane. Palety przemysłowe różnią się w zależności od użytego materiału i wymiarów palety. Palety przemysłowe są często wykorzystywane do produktów o niskiej wartości, a także do towarów o średniej wartości.

Jeśli paleta przemysłowa ma służyć w transporcie międzynarodowym, to konieczne jest oznakowanie IPPC. Można je uzyskać po wykonaniu fumigacji, czyli procesu eliminującego szkodniki.

Oferta

Znajdź idealne
rozwiązanie dla siebie

Zalety palety przemysłowej

Paleta przemysłowa ma wiele zalet, jedną z nich jest niższa cena, a także większa dostępność, niska waga i łatwość transportu. Ponadto możliwość ponownego wykorzystania sprawia, że jest ona skutecznym narzędziem dla firm, które chcą ograniczyć ilość odpadów w swoich łańcuchach dostaw.

Sprzedaż palet przemysłowych

Oferujemy sprzedaż palet przemysłowych, skup oraz ich naprawę. Umożliwiamy również szeroki wybór rozmiarów palet, w tym standardowych i niestandardowych palet przemysłowych. Jeśli Twoja firma potrzebuje nowej dostawy palet, to nasza firma zapewnia transport do wyznaczonego miejsca. Chętnie doradzimy, jakie palety będą najlepsze dla potrzeb Twojej firmy.