Skip to main content

Zaufaj doświadczonemu
producentowi palet

Zapraszamy do kontaktu!

Europaleta – co to znaczy?
Naprawa palet euro

Paleta jest niezbędnym elementem każdego przedsiębiorstwa. Może służyć jako podstawa do załadunku i rozładunku towarów, a także do celów transportowych. Jednak ze względu na częste użytkowanie palet, z czasem mają one tendencję do ulegania uszkodzeniom. Najlepszym sposobem, aby temu zapobiec, jest zdecydowanie się na usługi naprawy palet.

Europalety są wykorzystywane do transportu towarów masowych na terenie całej Europy. Mają określone wymagania jakościowe i wymiary (długość 800 mm i szerokość 1200 mm). Stanowią one najpopularniejszy rodzaj palet drewnianych. Jakość palet zależy od materiału użytego do ich produkcji. Dobrej jakości paleta wykonana jest z mocnego i trwałego drewna, takiego jak dąb lub sosna. Ma również powłokę ochronną, która zapobiega uszkodzeniom spowodowanym wilgocią podczas długiego przechowywania lub transportu.

Naprawa palet euro

Naprawa palet, koszt naprawy – dlaczego warto zdecydować się na remont palet? Naprawimy różnego rodzaju uszkodzenia palet

Palety to świetny sposób na transport i przechowywanie towarów. Są trwałe i można je wielokrotnie wykorzystywać. Jednak z czasem ulegają uszkodzeniu, co oznacza, że trzeba je naprawić. Gdy firma zdecyduje się na naprawdę palet, a nie kupno nowych, pomaga środowisku naturalnemu. Oszczędza również pieniądze, ponieważ nowe palety są droższe niż te poddane renowacji. A dla małych firm, które nie mają dużo kapitału, odnowione używane palety są idealną alternatywą do inwestowania w nowy sprzęt.

Naprawiając uszkodzone palety, zamiast wymieniać je na nowe, pomagamy również w ochronie zasobów, takich jak drewno i stal. Oznacza to, że będzie mniejsze zapotrzebowanie na zasoby naturalne, a także mniejsza produkcja odpadów, które mogą powodować zanieczyszczenie, jeśli nie zostaną bezpiecznie usunięte.

Jako nieliczni posiadamy certyfikaty takie jak:
EPAL / EUR UIC / IPPC

Jak wyglądają najczęstsze uszkodzenia palet z drewna? Kiedy naprawiać palety? Proces naprawy palet

Najczęstszym uszkodzeniem palet drewnianych są pęknięcia. Mogą one powstać w wyniku upuszczenia palety, co często zdarza się podczas załadunku na ciężarówki lub pociągi. Mogą one również wystąpić podczas transportu, w wyniku szorstkiego obchodzenia się z paletami przez wózki widłowe i podobne maszyny.

Innym częstym uszkodzeniem palet drewnianych jest wypaczenie spowodowane wchłanianiem wilgoci i zmianami temperatury. Może to spowodować osłabienie struktury, która może być podatna na złamania lub inne rodzaje uszkodzeń.

Jak wyglądają najczęstsze uszkodzenia palet z drewna? Kiedy naprawiać palety? Proces naprawy palet

Oferta

Znajdź idealne
rozwiązanie dla siebie

Wypaczone palety mogą również utrudniać pracownikom załadunek i rozładunek produktów na ciężarówki lub do pojemników magazynowych. Opóźnia to proces wysyłki i zwiększa koszty związane z pracą i materiałami.

Innym częstym rodzajem uszkodzeń występujących w przypadku palet drewnianych jest zgniecenie. Może to nastąpić, gdy ciężkie ładunki są na nich umieszczone lub gdy są ułożone zbyt wysoko lub zbyt blisko siebie. W takim przypadku deski zostają ściśnięte tak mocno, że nie mają już miejsca na rozszerzanie się i kurczenie, w zależności od potrzeb. W rezultacie zaczynają się wypaczać, a nawet rozpadać na szwach.

Jesteśmy tutaj po to, aby zająć się wszelkimi uszkodzeniami palet. Uszkodzenie palety to nie tylko niedogodność, ale może to być również poważny problem dla firmy. Drewniane palety są zaprojektowane do wielokrotnego użytku, więc kiedy są uszkodzone lub niezdatne do użytku, należy je szybko wymienić, aby uniknąć dodatkowych kosztów. Warto nam zaufać – mamy bogate doświadczenie w naprawie palet oraz odpowiedni sprzęt do tego typu przedsięwzięć.