O firmie M.P.M Palety

O nas 

Przedsiębiorstwo M.P.M Palety zajmuje się sprzedażą i wypożyczaniem najwyższej jakości palet. W ofercie posiadamy palety EURO, przemysłowe, DHP, niestandardowe lub inne. Wszystkie dostępne w naszym asortymencie produkty są nieuszkodzone, solidne i trwałe. Każdą z nich weryfikuje się pod kątem oryginalności, ale też obowiązujących norm bezpieczeństwa. W zakres naszych usług wchodzi również skup, obróbka fitosanitarna oraz naprawa uszkodzonych palet.

Firma M.P.M Palety dysponuje rozbudowaną flotą samochodową, dzięki czemu z łatwością dostarczamy zamówienia do klientów na terenie Opola lub dalszych obszarów Polski. Działamy w branży od wielu lat. Nasze doświadczenie wraz ze zdobytymi przez ten czas kwalifikacjami gwarantują pełen profesjonalizm świadczonych usług oraz zadowolenie szerokiego grona stałych klientów. Stale inwestujemy w rozwój firmy i umiejętności pracowników, aby nasza oferta jeszcze lepiej spełniała oczekiwania odbiorców. Służymy również fachową pomocą, ale też doradztwem w zakresie wyboru najbardziej odpowiednich produktów.

MPM jest jednym z czołowych producentów drewnianych palet w Polsce, obecnym na rynku od 1995 roku. Na przestrzeni lat udało nam się stworzyć bogate zaplecze techniczne, dzięki któremu obecnie jesteśmy w stanie funkcjonować w branży niezwykle efektywnie. Nasze tartaki wyposażone są w nowoczesne suszarnie drewna oraz liczne, zaawansowane technologicznie maszyny, pozwalające nam na sprawowanie precyzyjnej kontroli nad procesami produkcyjnymi palet.

Do kluczowych zalet MPM zaliczyć należy przede wszystkim:

•    produkcję palet na bardzo dużą skalę, przy wykorzystaniu silnie zoptymalizowanych
procedur, co przekłada się na zredukowane do skrajnego minimum koszty wytworzenia
wyrobów, a przez to również ich niskie ceny finalne,

•    wieloletnie doświadczenie w produkcji europalet,

•    dostęp do nowoczesnych, niezwykle wydajnych i certyfikowanych suszarni,
zapewniających produkowanym paletom wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne
oraz oddziaływanie czynników atmosferycznych, a także optymalny poziom obróbki
fitosanitarnej,

•    krótkie terminy realizacji nawet relatywnie dużych lub skomplikowanych zleceń,

•    produkcję palet na bazie dobrego gatunkowo, wyselekcjonowanego drewna,

•    pełną kontrolę nad poszczególnymi etapami produkcji naszych wyrobów, przekładająca
się na wysoką jakość i dużą precyzję wykonania oferowanych palet,

•    zautomatyzowane procedury robocze, gwarantujące pełną powtarzalność
poszczególnych wariantów produkowanych palet,

•    doświadczony i wysokokwalifikowany zespół, posiadający obszerną wiedzę branżową
oraz odznaczający się pro klienckim podejściem do kontrahentów,

•    łatwość przystosowywania naszych linii technologicznych pod wyrób palet o
niestandardowych wymiarach,

•    stosowanie ekologicznych technik produkcyjnych, niewyrządzających szkód środowisku
naturalnemu,


•    wysoką troskę o bezpieczeństwo naszego personelu,


•    jakość produkowanych palet została potwierdzona dostosowaniem ich do restrykcyjnych
norm polskich i europejskich, w tym m.in. certyfikatem EPAL, przyznanym jak do tej pory
tylko 2 innym firmom, działającym na terenie województwa opolskiego.


MPM – o wiele więcej, niż tylko producent palet

Oprócz wszystkich wyżej wymienionych czynników, MPM na tle innych działających na rynku firm wyróżnia także w pełni kompleksową ofertą. Zajmujemy się nie tylko produkcją palet drewnianych, ale również ich bezpośrednią sprzedażą, wypożyczaniem, skupowaniem, naprawą oraz transportem.

Poniżej zamieszczamy szczegółowe informacje na temat każdej ze wspomnianych dziedzin naszej działalności.

Produkcja europalet

Jako polski producent palet drewnianych MPM specjalizuje się przede wszystkim w wyrobie palet EUR EPAL, czyli właśnie tzw. europalet. Rozwiązanie to jest zdecydowanie najpopularniejszym typem nośnika transportowego, zarówno w Polsce, jak i w Europie. Do jego głównych zalet zaliczyć należy doskonale zaprojektowaną konstrukcję, przekładającą się na trwałość produktu, a także dużą wymienność oraz uniwersalność. Palety EUR EPAL wytwarzane przez naszą firmę dostosowane są do składowania, ale też przewozu bardzo niejednolitych artykułów.

W ramach naszej oferty do Państwa dyspozycji oddajemy przede wszystkim europalety o wymiarach: 1200 mm x 800 mm x 144 mm. Takie zwymiarowanie palety nie to nie kwestia przypadku. Rozmiar europalet produkowanych przez MPM to tzw. złoty środek w kontekście wielkości, jaką powinny przyjmować tego rodzaju nośniki transportowe, aby były odpowiednie względem potrzeb aktualnego rynku przewozowego. Za tę standaryzację rozmiarów odpowiada Europejska Organizacja Paletowa (z ang. European Pallet Association), w skrócie – EPAL. Zadaniem EPAL jest nie tylko czuwanie nad wielkością palet oznaczonych wydawaną przez nich licencją, ale również kontrola nad przestrzeganiem przez producentów restrykcyjnych norm jakościowych. Zagwarantowanie dobrych parametrów wyrobu to jeden z głównych powodów, dla których warto inwestować właśnie w palety EUR EPAL wytwarzane przez naszą firmę.


Producent palet MPM – Sprzedaż, wypożyczanie i transport

Jeśli chodzi o naszą ofertę, jako profesjonalny i działający kompleksowo producent europalet, proponujemy naszym klientom szeroki asortyment odznaczający się wysoką jakością. Wśród naszych wyrobów odnaleźć można zarówno palety nowe, jak i używane. W obu przypadkach zapewniamy Państwu produkty w pełni sprawne, certyfikowane, suche i całkowicie czyste. Ponadto jesteśmy w stanie pomóc klientom poszukującym palet produkowanych w niestandardowych rozmiarach, zapewniając przy tym krótki czas realizacji zleceń.

Dostawca palet MPM standardowe zamówienie dowiezie pod wskazaną przez Państwa lokalizację już w ciągu 24 godzin od momentu jego zarejestrowania. Tak krótki czas wykonania usługi jesteśmy w stanie uzyskać za pośrednictwem nowoczesnej oraz bogato wyposażonej floty samochodowej, którą gromadziliśmy i sukcesywnie modernizowaliśmy na przestrzeni ponad 20 lat. Dzięki niej, obszar, w ramach którego realizujemy dostawy z terminem doręczenia na następny dzień, obejmuje całą Polskę.

Zamówienia można składać także stacjonarnie, w naszym biurze handlowym, mieszącym się przy ul. Korfantego 44 w Niemodlinie. Na miejscu umożliwiamy zarówno szybki zakup, jak i dokonywane od ręki wypożyczanie palet.

Skup i naprawa

Jeżeli chcą Państwo pozbyć się nieużywanych nośników transportowych, to my zaproponujemy uczciwą cenę za ich skup. W przypadku natomiast gdy zależy Państwu na odzyskaniu sprawności swojego wyposażenia, możemy zaoferować także profesjonalny serwis dostarczonych nam wyrobów. Jest to rozwiązanie tańsze oraz z pewnością bardziej ekologiczne niż zakup nowych produktów i wyrzucenie starych, często wymagających tylko niewielkich napraw.

Jeśli zatem zainteresowała Państwa przedstawiona przez nas oferta, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z bardziej szczegółowymi informacjami na jej temat oraz do kontaktu z naszym personelem. MPM – transport, serwis, sprzedaż, wypożyczanie i produkcja palet drewnianych.